بارداری از طریق رابطه جنسی مقعدی ! / هر آنچه باید از رابطه جنسی مقعدی بدانید

آیا زن در اثر رابطه مقعدی می تواند باردار شود؟ این سوال در طول سال ها بارها پرسیده شده است، و با توجه به خطرات مرتبط با مقاربت مقعدی محافظت نشده، قابل درک است. در حالی که پاسخ به این سوال از نظر فنی “بله” است، مهم است که درک کنیم که چنین اتفاقی واقعاً چقدر بعید است.

مقاربت مقعدی، به خصوص زمانی که بدون روان کننده و محافظت مناسب انجام شود، می تواند برای هر دو طرف بسیار خطرناک باشد. زنان در نتیجه مقاربت مقعدی بسیار بیشتر از هر نوع فعالیت جنسی دیگر مستعد ابتلا به STI (عفونت های مقاربتی) هستند. علاوه بر این، خطر پارگی بافت راست روده در طول مقاربت مقعدی وجود دارد که منجر به درد و عفونت های احتمالی برای زن می شود. به دلیل این خطرات، بسیار مهم است که زنان و همسران آنها اقدامات احتیاطی لازم را برای محافظت از سلامت هر دو طرف انجام دهند، مانند استفاده از ژل های روان کننده و کاندوم.

جدای از خطرات، ممکن است (اگرچه هنوز نسبتاً نادر است) یک زن در نتیجه مقاربت مقعدی باردار شود. از نظر تئوری، منی حاوی اسپرم می‌تواند از طریق رکتوم وارد بدن زن شود و به اندام‌های تناسلی او برسد و به طور بالقوه منجر به بارداری شود. البته لازم به ذکر است که احتمال وقوع این اتفاق بسیار کم است.

اگر هر دو طرف از محافظ استفاده کنند، احتمال باردار شدن یک زن در نتیجه مقاربت مقعدی می تواند تا حد زیادی کاهش یابد. پوشیدن کاندوم و استفاده از روان کننده های فراوان می تواند به محافظت در برابر انتقال مایع منی و اسپرم کمک کند و شانس بارداری را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. علاوه بر این، استفاده از کاندوم جدید در هر بار رابطه مقعدی توسط زوجین مهم است، زیرا کاندومی که قبلاً استفاده شده است می تواند خطر عفونت را افزایش دهد.

به طور کلی، درک این نکته مهم است که اکثر بارداری‌های حاصل از مقاربت مقعدی به دلیل «حادثه» اتفاق نمی‌افتد. در بیشتر موارد، شریک زن در نتیجه مقاربت واژینال محافظت نشده باردار شده است، بنابراین بر اهمیت استفاده مداوم و صحیح از محافظ تاکید می کند.

درباره‌ی حمید

همچنین ببینید

اضطراب جنسی

اضطراب جنسی چیست ؟ | باید ها و نبایدها در اضطراب جنسی + درمان

اضطراب جنسی می‌تواند به عنوان یک اختلال روانی شناخته شود و برای برخی افراد ممکن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *