بی توجهی مردان به همسرشان / چرا مردان زنان خود را نادیده می گیرند؟

بی توجهی مردان به همسرانشان یکی از مشکلاتی است که زنان بعد از مدتی در ازدواج با آن روبرو می شوند. متاسفانه بی توجهی مردان به هسمرانشان تا حد زیادی باعث افت کیفیت زندگی و رضایت زوجین از ازدواج خواهد شد.

ازدواج مانند گیاهی است که برای رشد و نمو نیاز به مراقبت روزانه دارد و هر گونه غفلت در مراقبت از آن می تواند منجر به آسیب های جبران ناپذیر شود.

 

بی توجهی مرد به زن ممکن است در ابتدا باعث ایجاد آسیب روحی و عاطفی در زن شود ولی عواقب این آسیب در نهایت به خود مرد باز خواهند گشت و به یکباره متوجه خواهد شد که زنی غرغرو و ناراضی که دائما در حال ایراد گیری و بحث و دعواست ، در مقابلش قرار گرفته و دیگر اثری از آن دختر شیرین و لوند و مهربان و دوست داشتنی ای که با او ازدواج کرده است نخواهد دید.

 

تاثیر مخرب بی توجهی مردان به همسر

معمولا چند سال بعد از ازدواج اغلب مردان از این شاکی می شوند که با  زنی غرغرو و عصبی ازدواج کرده اند در حالی این زن غرغرو و عصبی در اوایل ازدواج یک زن شاد و سرزنده بوده است که به تنهاییشان رنگ و بویی تازه داده بود. بی توجهی مرد به زن در گذر سال های زندگی این دختر شاد و پرانرژی را تبدیل به زنی عصبی ، شاکی و غرغرو می کند.

 

بی توجهی مرد به زنش باعث می شود که زن او تبدیل به فردی غیرقابل تحمل شود، زنی که روزی با اشتیاق برای دیدنش زودتر به خانه برمیگشتید در اثر بی توجهی مرد به زنش تبدیل به زنی می شود که برای ندیدنش دیرتر به خانه برخواهید گشت.

 

مخرب ترین تاثیری که بی توجهی مرد به زنش می گذارد این است که دیگر زن احساس رضایت قلبی نسبت به شوهرش ندارد و از وجود او آرامشی نمی گیرد بنابراین از نظر روحی و عاطفی دیگر نمی تواند به او آرامش بدهد و فضایی سرشار از محبت و صمیمیت برای اعضای خانواده فراهم کند.

 

عواقب بی توجهی مرد به همسر, نشانه های بی توجهی مرد به زن, عوارض بی توجهی مرد به زن

تاثیر مخرب بی توجهی مردان به همسر در ازدواج

 

کمبود عاطفی و افزایش احتمال خیانت

بررسی هایی که توسط محققین انجام شده نشان می دهد که عامل خیانت زنان در اغلب مواد کمبودهای عاطفی و بی توجهی مرد به همسرش بوده است.

زنان به دنبال یک مرد با گوش شنوا هستند ، مردی که احساس کنند به حرفها و درد دل هایشان گوش میدهد و با آن ها همدردی میکند.

در بیشتر موارد یک درد دل ساده یا یک گفتگوی صمیمانه می تواند دوام و پایداری زندگیتان را تامین کند.

 

اغلب خیانت ها با قصد قبلی آغاز نمی شوند بلکه فقط با یک  درد دل ساده آغاز می شود.  در واقع خلا و کمبود عاطفی می تواند خطری بسیار جدی برای ازدواج شما محسوب شود.

نفر سوم فقط کافی است که وانمود کند در حال شنیدن درد دل های همسر شماست و تظاهر کند نگرانی های او برایش اهمیت دارد ، بی توجهی مرد به همسرش می تواند فضاس لازم را برای توجه نشان دادن نفر سوم فراهم کند.

 

کاهش کیفیت تربیت فرزندان

تربیت و بزرگ کردن کودکان یک مسئولیت بسیار سنگین است و نیاز به تلاش شبانه روزی و روحیه ای قوی دارد ، همسر شما تنها زمانی می تواند به خوبی از عهده این مسئولیت بربیاید که از نظر روحی ارتباطی عمیق و صمیمانه با شما داشته باشد و زنی که توجه کافی از همسرش دریافت نکرده باشد ممکن است به دنبال جبران محبت از طرف فرزندانش باشد و این رفتار باعث محبت و محافظت کنندگی افراطی نسبت به فرزندان خواهد شد که بر شخصیت آن ها تاثیر مخربی خواهد گذاشت.

چنین فرزندی با مشکلاتی نظی وابستگی بیش از حد و ناتوانی در استقلال شخصیت ، افزایش احساس خشم فروخورده یا حتی گسست عاطفی نسبت به پدر شود.

 

افسردگی

عدم توجه کافی یک مرد به زن باعث می شود که همسرتان دیگر احساس زیبایی یا دوست داشتنی بودن نکند. چنین فردی دچار حساسیت زیاد نسبت به طرد شدن می کند و احتمال این که دچار افسردگی و بی حوصلگی شود بسیار زیاد خواهد شد.

 

 

بی توجهی مردان به همسرشان, بی توجهی مرد به زن, دلایل بی توجهی مرد به زن

بی توجهی مردان به همسر به دلیل نداشتن مهارت همسرداری

علت بی توجهی مردان به همسر

در ادامه مقاله دلایل اصلی که باعث بی توجهی مردان به همسر می شود را با هم بررسی می کنیم.

 

نداشتن آگاهی لازم برای همسرداری

مهم ترین عامل بی توجهی مردان به همسر این است که هیچ کس به آن ها نگفته است باید برای ازدواج مهارت همسر داری را بیاموزند.  اغلب مردان وقتی برای مطالعه در مورد شناخت روحیات زنان و روش رفتار درست با یک زن نمی گذارند و تجربیات پدرانشان به دلیل جامعه مردسالاری که در آن بزرگ شده اند نمیتواند برایشان کارساز باشد.

 

ولی از قدیم همه در گوش دختران می خوانند که باید مهارت شوهر داری بیاموزید تا بتوانید شوهر خود را پابند زندگی کنید از این رو اغلب آقایان تصور میکنند که داشتن مهارت همسرداری فقط برای زنان مهم است و خودشان وظیفه ای به جز تامین نیازهای مالی خانواده ندارد. در صورتی که آموزش مهارت همسرداری برای مردی که میخواهد در ازدواجش آرامش و صمیمیتی پایدار تجربه کند و فرزندانی تربیت کند که از نظر روحی در سلامت باشند ، از نان شب واجب تر است.

 

ابزار تنبیهی

از آنجایی که اغلب زوجین گفتگوی موثر را نیاموخته اند زمانی که دچار تعارض و اختلاف نظر می شوند نمی توانند به درستی با هم صحبت کنند و راه حلی برای مشکلشان پیدا کنند بنابراین با قهر کردن ، رفتار سرد و بی توجهی نارضایتی خود را از شرایط نشان می دهد.

قهر کردن و بی توجهی دو عاملی است که نشان می دهد شما از نظر رفتاری به بلوغ کامل نرسیده اید و مهارت کافی برای حل تعارضات با گفتگو را ندارید.

 

معمولا در این شرایط زنان به طور غریزی علاقه بیشتری برای حل مشکل با گفتگو از خود نشان می دهند ولی با بی توجهی مردشان مواجه می شوند. این رفتار مردان می تواند آسیب های شدیدی به صمیمیت بین زوجین وارد کند.

 

سعی کنید بعد از آرام شدن با یک گفتگوی صمیمی و ساده مشکلاتتان را حل کنید و اجازه ندهید باعث ایجاد سردی و فاصله بین شما و بروز مشکلاتی از جمله نگرانی و افسردگی در همسرتان شود.

 

بی توجهی مرد به زن در زندگی زناشویی, بی توجهی مردان به همسرشان, بی توجهی مرد به زن

بی توجهی مردان به همسر به دلیل گرفتاری های کاری

گرفتاری های شدید کاری

گاهی اوقات بی توجهی مردان ناشی از خستگی شدید آن ها ست . مثلا مشکلات اقتصادی که شوهر شما را دچار استرس و کلافگی کرده است و باعث شده در لاک خود فرو برود.

معمولا زنان در مواجهه با چنین مشکلاتی سعی میکنند با گفتگو افکار منفی خود را با دیگران در میان بگذارند و از این روش برای کاهش اضطراب خود استفاده می کنند در حالی که مردان سعی میکنند کمتر در مورد موضوعات نگران کننده حرف بزنند.

از سویی دیگر این درورن ریزی مشکلات باعث ایجاد رفتارهای مخاطره آمیز و پرخاشگری یا گوشه گیری در مردان می شود.

 

نبود صمیمیت

مهم ترین عامل یک ارتباط سالم و موفق وجود صمیمیت است. شما باید بتوانید رابطه ای دوستانه و همراه با اعتماد متقابل با همسرتان داشته باشید و بتوانید بدون ترس از قضاوت در مورد مشکلات خودتان با هم صحبت کنید و با گفتگو فشار ذهنی خود را کاهش دهید.

سعی کنید همیشه به دنبال پیدا کردن علایق مشترک با هم باشید تا بتوانید ساعت های بیشتری در مورد این مسائل باهم گفتگو کنید و صمیمیت بین خودتان را افزایش دهید.

درباره‌ی admin3

همچنین ببینید

لامبورگینی استراتو 2024؛ آخرینی که اولین خواهد بود!

لامبورگینی تصاویری از هوراکان استراتو را منتشر کرده که اهمیت این خودرو به لقب آخرین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *