کارشناس داوری: اعتراض استقلالی‌ها به پنالتی درست نبود/ گل تراکتور، صحیح به ثمر رسید

به گزارش سرویس ورزشی حرف نو؛ حسین عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، با تمجید از قضاوت وحید کاظمی در دیدار تیم‌های تراکتور و استقلال، درباره نخستین صحنه حساس این بازی اظهار داشت: در همان اوایل مسابقه محمد محبی و مدافع تراکتور به هم برخورد کردند که این صحنه نیم متر بیرون از محوطه جریمه بود. در واقع خطا در بیرون از محوطه رخ داد و اعتراض استقلالی‌ها به پنالتی بودن این صحنه درست نبود.

وی درباره صحنه به ثمر رسیدن گل اول تراکتور گفت: بازیکنی که گل را به ثمر رساند، در منطقه آفساید قرار داشت اما این مدافع استقلال بود که به او پاس داد، نه بازیکن تراکتور. در واقع این صحنه یک کار بزرگ از سوی وحید کاظمی بود و او با تمرکز بالا مشاهده کرده که چه کسی به مهاجم تراکتور پاس داده است. در این صحنه کمک داور به دلیل سرعت بالایی که وجود داشت، بر این تصور بود که دو بازیکن تراکتور به هم پاس داده‌اند، چون عمدتاً در چنین صحنه‌هایی این‌گونه اتفاقات پیش می‌آید.

کارشناس داوری فووتبال ایران درباره بالا رفتن دست کاظمی پس از پرچم زدن کمک داور عنوان کرد: معمولاً داور و کمک داور برای چنین صحنه‌هایی که ممکن است در هر مسابقه‌اش پیش بیاید، با یکدیگر یکسری هماهنگی‌ها را انجام می‌دهند تا در زمین مسابقه توسط حرکت دست یا میکروفون‌ها به هم مواردی را منتقل کنند. در صحنه مهم این بازی هم کاظمی با دست اشاره کرد که مدافع استقلال به بازیکن تراکتور پاس داده اما کمک داور متوجه نشد و پرچم زد. به هر حال با توجه تمرکز بالای داور، آفساید به درستی اعلام نشد و این تصمیم، به نوعی در نتیجه این مسابقه تاثیرگذار بود.

عسگری درباره برخورد کمک داور با بازیکن ذخیره استقلال در کنار خط طولی گفت: به نظر می‌رسید که بازیکن کمی جلو رفته و در مسیر کمک داور قرار گرفته اما چنین صحنه‌هایی ممکن است در هر دیداری رخ بدهد

وی در پایان گفت: وحید کاظمی در مجموع قضاوت خوبی داشت و در واقع نقش منفی در ثبت این نتیجه ایفا نکرد. در طول 90 دقیقه ممکن است اشتباهاتی وجود داشته باشد اما معدود اشتباهات کاظمی هیچ نقشی در روند بازی امروز نداشت. او قضاوت یکنواختی داشت.

درباره‌ی مدیر

همچنین ببینید

حس خوب جورجینا در عربستان با انتشار این عکس

جورجینا عکسی از درخت نخل در عربستان منتشر کرده است. پس از انتقال پر سر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *